BİREYSEL PORTFÖY YÖNETİMİ

Investrade Türkiye,  SPK'dan "Portföy Yöneticiliği Faaliyet İznini" temin etmiş bulunmaktadır. Investrade Türkiye temin ettiği faaliyet izninin kendisine vermiş olduğu yetki ile bireysel portföy yönetimi alanında müşterilerine hizmet vermeyi planlamaktadır.

Bireysel portföy yöneticiliği; finansal varlıklardan oluşan portföylerin, her bir müşteri adına, doğrudan veya dolaylı bir menfaat sağlamak üzere vekil sıfatıyla yönetilmesidir. Bireysel portföy yöneticiliği, müşterilerin finansal durumuna, risk-getiri tercihlerine ve yatırım süresine uygun portföyler oluşturulması ve yönetilmesi, söz konusu portföylerin takip edilmesi ve müşterinin Sermaye Piyasası Kurulunun ilgili düzenlemeleri uyarınca bilgilendirilmesi hizmetini kapsar.

Bireysel portföy yöneticiliği faaliyeti, Sermaye Piyasası Kurulundan izin almak kaydıyla aracı kurumlar, yatırım ve kalkınma bankaları ile portföy yönetim şirketleri tarafından yapılabilir. Bireysel portföy yönetimi hizmeti için Portföy Yönetimi A.Ş. ile müşteriler arasında “Bireysel Portföy Yönetim Sözleşmesi” imzalanır.


Bireysel Portföy Yönetiminde varlıklarını özel olarak daha aktif bir şekilde değerlendirmek isteyen yatırımcılara fonların tabi olduğunu sınırlamalara takılmadan risk ve getiri tercihlerini göz önünde bulundurarak farklı çözümler sunulur. İslami kriterlere uygun sabit getirili veya hisse senedi ağırlıklı modeller ile yatırımcı ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılamayı planlamaktayız. 

Bireysel portföy yöneticiliği hizmeti sunulacak yatırımcıya önce “yerindelik testi”  uygulanır. Yerindelik testinin amacı; müşteriye en uygun ürün ve hizmeti sunabilmek için, müşterinin yatırım amaçları, mali durumu ile bilgi ve tecrübesini tespit edip bu bilgiler ışığında müşteri için en uygun portföyü oluşturmaktır.

Investrade Portföy Yönetimi A.Ş.

SOSYAL MEDYA


Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize üye olun

Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.