INVESTRADE PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 

Sheikh Hamid Abdullah Hussein AL-AHMAR (Yönetim Kurulu Başkanı) 
Sheikh Hamid AL-AHMAR, aynı zamanda Saba Islamic Bank, Sabafon GSM, Al Ahmar Group, Yemen Gas Company ve Yemen Saudi Company gibi Yemen ve Orta Doğu bölgesinde kurulan  gibi birçok şirketin de kurucu ortağıdır. Sheikh Hamid  AL-AHMAR aynı zamanda dünya çapında pastane zincirleri işleten "Mado" şirketinin ortaklarındandır. Sheikh Hamid AL-AHMAR, Yemen'de Sanaa Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden onur derecesiyle mezun olup, Omdurman İslam Üniversitesi Sudan'dan İslami Ekonomik Kalkınmada onursal doktora sahibidir. Sheikh Hamid AL-AHMAR Arapça ve İngilizce bilmektedir. 

Abdullatif Mohamed Abdulla JANAHI (Yönetim Kurulu Başkan Vekili) 

Abdullatif Mohamed Abdulla Janahi 1964 yılında Bahreyn'de doğdu. 1991 yılında Bahreyn Üniversitesinde Muhasebe bölümünde Lisans eğitimini, 1995 yılından İngiltere De MontFort Üniversitesi Leicester  İşletme Okulunda Muhasebe ve Finans dalında yüksek lisans yapmıştır. Ayrıca 1996 yılında İngiltere Certified Management Accountants Enstitüsünden Mali Müşavirlik belgesi, 1997 yılında Kuzey Teksas Üniversitesinde Uluslararası Petrol muhasebesi ve Finansal yonetim belgesi almıştır. Venture Capital Bank'ta 2005 yılından 2020 yılına kadar İcra Kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmıştır. Janahi  Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Abdulrakeb SALEM (Yönetim Kurulu Üyesi) 
Abdulrakeb SALEM 1973 yılında Yemen'de doğdu. 1995 yılında Sana’a Üniversitesi Muhasebe bölümünde lisans eğitimini, 2007 yılında Arap Bankacılık ve Finansal Bilimler Akademisi’nde Finansal Piyasalar yüksek lisans eğitimini almıştır. 1995 - 2017 yılları arasında Saba İslam Bankası’nda değişik birimlerde çalışmış olup, 2009 – 2014 yılları arasında Yemen Finansal Hizmetler şirketinde en son yönetim kurulu başkanlığını yürütmüştür. 2017 yılından beride Cibuti Saba Afrikan Bank’ta genel müdürlük görevini yürütmektedir. Abdulrakeb SALEM Arapça ve İngilizce bilmektedir.


Dr. Hakan BEROOĞLU (Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO) 
Dr. Hakan Berooğlu, 1964 yılında Rize’de doğdu. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesinden Maliye yüksek lisans, 2002 yılında ise Marmara Üniversitesi'nden Faizsiz Bankacılık dalında doktora derecesini aldı. Dr. Berooğlu, University of Bath, İngiltere'den Kamu Maliyesinde yüksek lisans ve Sabancı Üniversitesi'nden Executive MBA derecesine sahiptir. 1990 yılında Türkiye'nin ilk faizsiz bankası olan Albaraka Türk Katılım Bankası'nın Hazine, Muhabir Bankacılık ve Uluslararası İşlemler birimlerinin bağlı olduğu Dış İşler Müdürlüğü'nde kariyerine başlamış ve sonraki yıllarda departman müdürlüğüne yükselmiştir. 2006 yılında Ramsey, KIP, MASPO ve ENPO'nun yer aldığı Gürmen Grubu'na CFO ve Operasyon Direktörü olarak transfer oldu. 2014 yılında Dr. Berooğlu, jeotermal kaynaklardan elektrik üreten Maspo Enerji A.Ş.'nin CEO'su olarak atandı. Aynı zamanda Kümaş Manyezit A.Ş. (dünyanın en büyük 10. refrakter üreticisi arasında) ve Socar Energy Türkiye'nin (Azerbaycan Devlet Petrol ve Doğal Gaz Şirketi) yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Haziran 2016 - Mayıs 2017 arasında Stanbouli Danışmanlık ve Ticaret A.Ş.'de Yönetim Kurulu başkanı olarak görev yapan Dr. Berooglu,  Mayıs 2017'de TMSF'nin İştirakler ve Gayrimenkuller departmanına başkan olarak atanmıştır. Bu dönemde, Dr. Berooglu, Türkiye Hükümeti tarafından kayyum atanan 1200 firmanın başkanıydı. Kasım 2017'de TMSF'deki görevinden istifa eden Dr. Berooglu Investrade Potrföy Yönetim A.Ş'ye CEO olarak atanmıştır. Dr. Berooğlu, SPK Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Türev Araçları Lisansı'na sahiptir ve Arapça, Türkçe ve İngilizce bilmektedir. 

Yönetim Kurulu 
Başkanı : Hamid Abdullah Hussein AL-AHMAR 
Başkan Vekili : Abdullatif Mohamed Abdulla JANAHI 
Üye                  :  Abdulrakeb SALIM 
Üye ve CEO : Dr. Hakan BEROOGLU

Investrade Portföy Yönetimi A.Ş.

SOSYAL MEDYA


Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize üye olun

Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.