Sukuk Fonu

Fon toplam değerinin en az %80'i ile devamlı olarak kamu ve/veya özel sektör kira sertifikalarına yatırım yapılmaktadır.Fon, küresel ve yerel piyasa şartları, para politikası uygulamaları ve makro ekonomik gelişmeler baz alınarak aktif olarak yönetilir ve kısa ve orta vadeli verim eğrisinin üzerinde getiri sunmayı hedefler.

Investrade Türkiye,  SPK'dan "Portföy Yöneticiliği Faaliyet İznini" temin etmiş bulunmaktadır. Gerekli izinlerin alınması sonrası Merkezi olan Bahreyn’in de bu alandaki bilgi tecrübesini kullanarak söz konusu sukuk fonlarını Orta Doğu ve Türkiye’deki yatırımcılarına sunmayı planlamaktadır. Şirket gelecek 3 yıl içinde bulunduğu grubun girişim sermayesi tecrübesinden de yararlanarak yüksek hacimlerde sukuk fonu kurmayı planlamaktadır.Investrade Portföy Yönetimi A.Ş.

SOSYAL MEDYA


Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize üye olun

Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.